تکنیک های آمادگی کودک برای رفتن به مدرسه

تکنیک های آمادگی کودک برای رفتن به مدرسه

❎تکنیک های آمادگی دانش آموز برای رفتن به مدرسه

☘ویژه شروع سال تحصیلی جدید☘

برای آمادگی فرزند برای رفتن به مدرسه توجه به این نکات ضروری است.

✳️گفتن صبح بخیر

✅مادر نباید کودک محصل خود را صبح ها از خواب بیدار کند. کودک از اینکه مادر هر روز صبح به اتاق او بیاید و پتو را از روی او بکشد و بگوید «یالا بلند شو مگر نمی بینی که دیرت شده» نفرت دارد. اگر کودک با صدای ساعت زنگدار بیدار شود بهتر است تا با صدای مادر زنگدار بیدار شود. بهترین هدیه برای فرزند محصلمان یک ساعت زنگدار است که روی آن با حروف درشت نوشته شده باشد: «حالا می توانی رئیس خودت باشی»

✳️صبحانه بدون استرس

✅هنگام صرف صبحانه موقع مناسبی برای آموزش اصول اخلاقی و آداب معاشرت نیست. صبحانه بایستی در یک جو خوشایند صرف شود. هرگونه بگومگو با کودک که اغلب خواب آلوده و بدخلق است، می تواند به اوقات تلخی منجر شود. استفاده از سخنان نیشدار و طعنه آمیز تهدیدی جدی برای سلامت روانی کودک به حساب می آید و تحت تمام شرایط بایستی مؤدبانه با کودک صحبت کرد.

✳️پول توجیبی

پول توجیبی،  مخارج روزانه کودک است نه اهرم فشار علیه او. والدین نبایستی هنگام عصبانیت پول توجیبی کودک را قطع کنند و هنگام خوشحالی بی جهت مقدار آن را زیاد کنند. مقدار پول توجیبی نیز بایستی بر مبنای توان مالی خانواده و نیازهای سنی کودک تعیین شود.

✳️لباس پوشیدن

✅کودکان وقتی به مدرسه می روند، نباید لباسهای گران قیمت پوشیده باشند تا مدام نگران تمیز نگه داشتن آن باشند. کودک بایستی آزاد باشد تا بدود،‌ بپرد، توپ بازی کند و این موارد بر تمیز ماندن لباسهای او ارجحیت دارد. به جای ایراد موعظه در مورد پاکیزگی، بهتر است چند دست لباس فرم ارزان قیمت و بادوام برای فرزندمان تهیه کنیم تا از این طریق سلامت روانی اش را نیز بیشتر تأمین نماییم.

✳️عجله نکردن

✅وقتی به کودک فشار می آورید که عجله کند، او بیش از پیش وقت را هدر می دهد. ضمن اینکه،‌ عجله معمولاً باعث می شود تا کودک وسایل شخصی خود را در منزل جابگذارد. بهترین کار در این گونه مواقع این است، که اشیای فراموش شده را بدون متهم کردن کودک به فراموشکاری و عدم مسئولیت به او بدهیم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی کنکور و برنامه ریزی از مشاوران مجرب سامانه مشاورکمک میتوانید از طریق شماره زیر در طول هفته بغیر از ایام تعطیل وقت مشاوره رزرو نمایید.

تلفن تماس  : ۰۲۱-۴۴۰۵۶۳۳۵

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: