توضیح وزیر علوم درباره تأیید مدارک دانش آموختگان برای استخدام

توضیح وزیر علوم درباره تأیید مدارک دانش آموختگان برای استخدام

توضیحات وزیر علوم درباره تأیید مدارک دانش آموختگان برای استخدام

باتوجه به اینکه هر ساله دستگاه های اجرایی دولت آزمون های استخدامی  مختلفی برگزار می نماید. و کسانی که می خواهند در این آزمون ها شرکت کنند باید مدارک معتبر و مرتبط داشته باشند. به همین دلیل منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه ها برای استخدام در مشاغل توضیحاتی را به معاون رئیس جمهور ارائه داد. که شاید دغدغه ی بسیاری از جوانان را در خصوص اعتبار مدرک تحصیلی برای اولویت استخدام کاهش داد

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره «اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه ها برای استخدام در مشاغل» خطاب به جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحاتی داد که به شرح زیر است:

«با توجه به پرسش‌های برخی از دستگاه های اجرایی در خصوص اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای استخدام در مشاغل که شماری از پرسش ها ناشی از تنوع زیر نظام های آموزش عالی و شیوه ها و دوره های تحصیلات تکمیلی است به استحضار می رسانم:

مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی از نظر این وزارتخانه قانونی و دارای اعتبار یکسان است.

براین اساس دارندگان مدارک مذکور برای استخدام و استقرار در پست های سازمانی در ادارات و دوایر دولتی (اعم از مراکز دانشگاه، صنعتی و… ) متناسب و منطبق با رشته و مقطع تحصیلی خود از ظرفیت و قابلیت کافی برخوردارند.

با توجه به توضیحات خواهشمند است به منظور اطلاع رسانی و رفع شبهات احتمالی و تنویر افکار عمومی دستور فرمایید مراتب به دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت و خدمات کشوری ابلاغ شود.»

در پایان تصویر نامه دکتر منصور غلامی به آقای جمشید غلامی معاون محترم رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور  ارایه می شود.

 

 

مشاوران مجرب سامانه مشاور کمک، آماده ارایه خدمات حرفه ایی در زمینه های مشاوره ای شغلی – تحصیلی می باشند.

جهت رزرو وقت مشاوره با مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره فرح بخش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۴۴۰۷۶۳۷۹-۴۴۰۵۶۳۳۵

1 دیدگاه

یک دیدگاه در “توضیح وزیر علوم درباره تأیید مدارک دانش آموختگان برای استخدام

 1. بی نام گفت:

  یعنی تفاوتی بین افرادی که در دانشگاه
  دولتی سطح یک و دو با شیوه های
  سختگیرانه و علمی تر تحصیل نموده اند
  با کسانی که فقط با پول و بدون زحمت
  چندانی در دانشگاههای آزاد و پیام نور و
  ….قبول میشوند و مثلا ادامه تحصیل
  میدهند نیست .. واقعا تاسف باره

دیدگاه خود را بنویسید: